RegistraceRegistrace
Ztracené heslo
Novinky
Akční nabídka
TOP10
Katalog produktů
Rychlý kontakt
Buy Direct, s.r.o.
 
Adresa:
Údolní 212/1
140 00 Praha 4
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté
Fíky bílé
Fíky bílé
239,00 Kč
 
BuyDirect / Katalog / Ovoce a zelenina / Fíky bílé

Fíky bílé

Fico bianco
Kód: 950000509
Hmotnost balení: 0 kg
Doporučená maloobchodní cena:
239,00 Kč s DPH
207,83 Kč bez DPH
Skladem: do 10 dnů
Pro nákup zboží je nutná registrace.
kg

Fíky bílé
 

Fíky bílé

Fico bianco

Fík je považován za ovoce, ale ve skutečnosti jde o uzavřený květ fíkovníku. Je to uzavřené květenství, ve kterém rostou květy a semena zároveň. Těchto květů může každé květenství obsahovat až několik tisíc (v závislosti na druhu). Fík má cibulovitý tvar s malým otvorem, který umožňuje přístup opylovačů ke květům.
Čerstvé fíky obsahují 70 až 80 % vody a kolem 25 % sacharidů. Jsou bohatým zdrojem provitaminu A, také se mohou pochlubit velkým množstvím vitaminů skupiny B, menším množstvím vitaminu C a draslíku. V sušených i čerstvých fících najdeme poměrně velké množství aminokyselin, pektinu a vlákniny.
Sušené fíky mají vysoký podíl jednodušších cukrů, které snadno přijímáme a metabolizujeme, běžně se ve fících vyskytuje kolem 50-70 % cukrů, jsou tedy výborným a hlavně okamžitým zdrojem energie. Sušené fíky se doporučují při zvýšené námaze, sportovní či psychické, jako rychlá energie.
Pití čaje ze sušených fíků se doporučuje při nachlazení, k uvolňování a rozpouštění hlenů při kašli a bronchitidě.
Díky „rychlým" cukrům fíky tělo nezatěžují, naopak dodávají mnoho významných vitamínů a minerálů. Vysoký obsah bílkovin nás zasytí na mnoho hodin a draslík nás zbaví pocitu hladu.
Fíky se dají jíst samostatně, jsou přidávány do ovocných salátů a dezertů, ale často doprovázejí slaná jídla nebo předkrmy v kombinaci zejména se šunkou, salámem nebo sýr. Méně známá, ale velmi chutná, je kombinace s masem, např. králíkem a zvěřinou. Kromě toho se fík používá k přípravě džemů a často můžeme fík vidět v kombinaci s alkoholem, např. fík potopený ve whiskey.
Při nákupu čerstvých fíků musí být poměrně měkké, ale s pevnými řapíky. Neberte fíky, pokud jsou příliš měkké nebo mají mírně kyselý zápach.
Největším pěstitelem jsou v současné době Turecko, Egypt, Alžírskem a Maroko. Tyto čtyři státy zajišťují přes 60 % světové produkce.

Položit prodejci otázku k produktu Fíky bílé

Vaše jméno:
* Váš e-mail:
Váš telefon:

Text dotazu:


* Opište kód z obrázku:

* Údaje takto označené jsou povinné a je třeba je vždy vyplnit.

 

Produkty v obchodě

» Vína
» Destiláty
» Káva a čaje
» Sladkosti
» Masové výrobky

Mapa stránek | Nahoru

Buy Direct - Váš obchod s italskými potravinami a vínem