RegistraceRegistrace
Ztracené heslo
Novinky
Akční nabídka
TOP10
Katalog produktů
Rychlý kontakt
Buy Direct, s.r.o.
 
Adresa:
Údolní 212/1
140 00 Praha 4
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté
Cicimek čínský - Giuggiole
Cicimek čínský - Giuggiole
419,00 Kč
 
BuyDirect / Katalog / Ovoce a zelenina / Cicimek čínský - Giuggiole

Cicimek čínský - Giuggiole

Giuggiole
Kód: 950000523
Hmotnost balení: 0 kg
Doporučená maloobchodní cena:
419,00 Kč s DPH
364,35 Kč bez DPH
Skladem: do 10 dnů
Pro nákup zboží je nutná registrace.
kg

Cicimek čínský - Giuggiole
 

Cicimek čínský - Giuggiole

Giuggiole

Cicimek čínský (Ziziphus jujuba) je teplomilný, opadavý strom pěstovaný pro tmavě červené až hnědé plody, které se sušené nazývají čínské datle. Cicimek čítá přes 100 druhů a který je v Číně pěstován již několik tisíciletí. Rostlina byla již ve starověku šířena karavanami podél Hedvábné stezky do Střední a Přední Asie, na Blízký východ a později i do Středomoří. Podle historika Plínia byl tento druh přivezen právě z Blízkého východu do Říma již na počátku našeho letopočtu. Ve své domovině roste na slunných stanovištích s propustnou, kamenitou, málo výživnou půdou do nadmořské výšky 1700 m. Nevysoký, opadavý strom dorůstá do výše 5 až 8 m. Plody jsou eliptické, lesklé peckovice dlouhé 2 až 4 cm a široké 1 až 2 cm, ve zralosti jsou tmavě červené, červenofialové až hnědé. Dozrávají v srpnu až říjnu a jejich dužina je sladké nebo navinulé chuti. Cicimek čínský se pěstuje pro plody vzhledem připomínající datle, které se konzumují čerstvé, sušené či kandované. Zpracovávají se do kompotů, používají se při výrobě cukrovinek, dávají do některých druhů chleba a asijská kuchyně zná spousty jejich dalších využití, nezralé se např. nakládají do octu nebo soli. Plody mají vysoký obsah cukru, železa, jodu a kobaltu, v čerstvém stavu i vitamínu C. V lidovém léčitelství se používají při hypertenzi, detoxikaci organizmu a hlavně při nefunkčnosti trávicí soustavy. Listy slouži jako náhradní krmivo pro housenky bource morušového. Zajímavostí je, že obsahují zizifin, látku blokující receptory vnímání sladkosti, proto po jejich požvýkání necítíme sladkou chuť.
Il Brodo di giuggiole - V Itálii se macerací bobulí nejvíce připravuje Il brodo di giunggiole. Likérový nápoj s průměrným obsahem alkoholu 24%, jantarově červené barvy s typickou nezaměnitelnou vůní a sladkou ovocnou chutí. Likér, který se podává při pokojové teplotě po jídle, mají v oblibě především dámy. Často se používá k dochucení předkrmů nebo jako poleva na zmrzlinu. V zimě si z bobulí můžeme připravit horký nápoj nebo lahodný sirup.
Příprava broda vyžaduje hodně odborných znalostí v dávkování přísad vyváženým způsobem, v proporcionálním poměru mezi hmotností giuggiole a ostatních druhů ovoce, aby se dosáhlo sladké, ale ne příliš koncentrované chuti. Původní " Il Brodo di giuggiole" se prodává v typických likérových láhvích (0,5l a 0,75l)

Položit prodejci otázku k produktu Cicimek čínský - Giuggiole

Vaše jméno:
* Váš e-mail:
Váš telefon:

Text dotazu:


* Opište kód z obrázku:

* Údaje takto označené jsou povinné a je třeba je vždy vyplnit.

 

Produkty v obchodě

» Vína
» Destiláty
» Káva a čaje
» Sladkosti
» Masové výrobky

Mapa stránek | Nahoru

Buy Direct - Váš obchod s italskými potravinami a vínem